ARCHITEKCI ARTYSTYCZNIE

Data publikacji: 12 lipca 2021
ARCHITEKCI ARTYSTYCZNIE
W zakopiańskiej kawiarni „Kmicic” swoje malarstwo prezentuje architekt Zbigniew J. Śliwiński. Wystawa rozpoczyna cykl imprez zatytułowany „Architekci artystycznie w Kmicicu”, którego inicjatorką jest arch. Joanna Wajs – Buczyńska z Fundacji Promowania Kultury, Sztuki oraz Rozwijania Pasji – „Most Pokoleń Kmicica”.
        Cykliczne spotkania pozwolą zaprezentować bogatą i różnorodną twórczość artystyczną architektów, których zwykle kojarzymy z projektowaniem domów i wszelkich obiektów architektonicznych.  Swoją twórczością pozazawodową – swymi pasjami pochwalą się pod Giewontem architekci nie tylko z Podhala. Wernisaż rozpoczynający cykl, uświetniony grą kapeli góralskiej złożonej głównie z projektantów odbył się 31 maja br.
        Czy można namalować zimowy pejzaż, z którego nie wieje chłodem? Przekonajcie się sami. Zbigniew J. Śliwiński mieszka i tworzy w Poroninie. Na wystawie, którą nie bez przyczyny zatytułował „Idzie wiosna, nie ma na to rady” prezentuje swe akwarele, pastele, obrazy olejne i witraże malowane. Tematem wielu jego prac jest zimowy pejzaż. Bo jak sam przyznaje, kocha zimę, kocha narty, kocha skiturowe wędrowanie. I już powoli zaczyna tęsknić za śniegiem we wszystkich odcieniach.
        Prace Zbigniewa Śliwińskiego w kawiarni „Kmicic” można oglądać do końca lipca.